Hakkında

Tazelenme Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan'ın önderliğinde geliştirilmiş bir sosyal sorumluluk projesidir. 

Tazelenme Üniversitesi kampüsleri: 

  • Akdeniz Üniversitesi

  • Ege Üniversitesi 

  • İstanbul Nişantaşı Üniversitesi 

  • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

  • Alanya HEP Üniversitesi 

  • Fethiye Kampüsü

 

Tüm kampüslerde, ev sahibi üniversiteler sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde gönüllü olarak kapılarını açmakta; ders veren öğretim üyeleri yine gönüllülük esasıyla görev almaktadırlar. ​

Ege Üniversitesi Hakkında

Ege Üniversitesi, 20 Mayıs 1955 tarihinde yayınlanan 6595 sayılı kanunla 5 Kasım 1955 tarihinde, eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Ege Üniversitesi´nin ilk fakülteleri, 1955 yılında kurulan Tıp ve Ziraat Fakülteleridir. Aynı öğretim yılı içinde Yüksek Hemşirelik Okulu açılmıştır. Sonraki yıllarda hızlı bir gelişim gösteren Ege Üniversitesi 1961 yılında Fen Fakültesini, 1968´de Mühendislik Fakültesi ve Diş hekimliği Fakültesini çağdaş bilimin hizmetine sunmuştur. Bu dönem içerisinde İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi adı altında Ege Üniversitesi´ne bağlanmıştır.

 

Bugün Ege Üniversitesi’ne bağlı 15 Fakülte, 9 Enstitü, 5 Yüksekokul, 1 Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, 10 Meslek Yüksekokulu, 6 Bölüm ve 34 Uygulama ve Araştırma Merkezi vardır. 2016 - 2017 öğretim yılı itibarıyla 53916 ön lisans ve lisans,9318 lisansüstü öğrencisi olmak üzere toplam 63234 öğrencisi olan Ege Üniversitesi´nde 3085 öğretim elemanı ve 3709 idari personel bulunmaktadır.

Yürütücüler

Yürütücü

Prof. Dr. Selahattin Fehmi Akçiçek

 

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini 1981 yılında bitirmiş 1986 yılında İç Hastalıkları,1993 yılında Nefroloji, 2011 yılında Geriatri Uzmanlığını almıştır. 1987-1988 yıllarında New Haven Conneticut, ABD’de, 1992 yılında Hollanda Utrecht Üniversitesinde Nefroloji bölümünde çalışmalarına devam etmiştir.  Akademik kariyerine 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde yardımcı doçent olarak başlamış, 1995 yılında doçent, 2011 yılında profesör ünvanı almıştır. 2007 yılında Ege Üniversitesi Geriatri Bilim Dalını kurmuştur. 2008 yılında Ege Geriatri Derneğini kurmuş,  2017 yılına kadar başkanlığını yapmıştır, halen onursal başkanıdır.  Üyesi olduğu İzmir Tabip Odasının   2016 yılında başkanlığına seçilmiştir. Prof.Dr. S. Fehmi Akçiçek halen İzmir Tabip Odası Başkanlığı, Ege Üniversitesi Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Ege  Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı başkanlığını yürütmektedir. 

Yürütücü

Doç. Dr. Sevnaz Şahin​

1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş, 1998 yılında İç Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. 2006-2007 yıllarında Malta’da Birleşmiş Milletlerin Gerontoloji ve Geriatri mezuniyet sonrası eğitimini tamamlamıştır. 2009 Yılında Ege Üniversitesi Geriatri Bilim Dalında göreve başlamıştır. 2008 yılında kurucu üyesi olduğu Ege Geriatri Derneğinin 2016 tarihi itibariyle başkanlığını yürütmektedir. 2011 yılında Geriatri Uzmanı olmuştur. 2010-2012 yılları arasında Avrupa Yaşlanma Akademisini bitirmiştir (EAMA, European Academy for Medicine of Ageing). 2015 yılında Doçent ünvanı almıştır. 2008-2016 yılları arasında Umut Psikodrama Enstitüsünden eğitim alarak Psikodramatist olmuştur. Halen Ege Üniversitesi İç Hastalıkları AD, Geriatri BD’da öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Psikodrama çalışmalarına geriatri alanında devam etmektedir.

Koordinatör

Yük. Hemşire Ezel TENLİ​

Muğla Üniversitesi Muğla Sağlık Yüksekokulunu 2005 yılında bitirmiş,  2005-2011 yılları arasında iç hastalıkları yoğun bakımda ,daha sonra hematoloji ve geriatri birimlerinde çalışmıştır. Yaşlı Dostu hastane eğitimlerinin hazırlanması ve standardizasyon çalıştayı, Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuar ve Kongresi’ n de "sağlıklı ve başarılı yaşlanma atölyesi "n de görev almış, Uluslararası Akademik Geriatri Kongresi’ n de nutrisyon kursu, EKG ve CPR sertifikalı kursları, 2017 de palyatif bakım kursunu tamamlamıştır. Bornova Nevval Salih İşgören Huzurevinde gönüllü eğitimde bulunmuştur. Halen iç hastalıkları geriatri polikliniğinde çalışmaktadır.

Danışman

Psikolog Mevlüt Ülgen

İletisim Koordinatörü

İletişim Uzmanı Buğçe Baybaş

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü'nü 2015 yılında bitirmiş, aynı bölümde aldığı yüksek lisans eğitimini ise 2017 yılında tamamlamıştır. Yüksek Lisans tez çalışmasını Huzurevinde Kalan Yaşlı Bireylerin İletişim İhtiyaçlarının Karşılanmasında Huzurevi Çalışanlarının Rolü üzerine gerçekleştirmiştir. Şu anda Ege Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Yaşlı Sağlığı programında doktora yapmaktadır. Tazelenme Üniversitesi'nin iletişim koordinatörlüğünü yürütmenin yanı sıra, İzmir ili içerisinde genç ve yaşlı kuşağı bir araya getiren kuşaklar arası iletişim çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Sekreter

Vesile Tıravoğlu

Teknoloji Koordinatörü

Bahadır Gök

Ögrenci Temsilcileri

Tazelenme Üniversitesi Ege Kampüsü öğrenci temsilcilerimize ait bilgilere aşağıda bulunan PDF dosyasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

© 2018  yılında Tazelenme Üniversitesi Ege Kampüsü tarafından oluşturulmuştur.

  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi